„`html
1 MAI ESTE ZI LIBERĂ ȘI PENTRU ANGAJAȚII DIN SISTEMUL MEDICAL. CÂND SE REIA ACTIVITATEA
Conducerea Spitalului Județean de Urgență Pitești aduce la cunoștința pacienților că vineri, 1 mai, este zi liberă și pentru angajații din sistemul medical. Această informație este importantă pentru toți cei care planifică să apeleze la serviciile medicale în acea zi.
În contextul acestei zile libere, cabinetele din cadrul Ambulatoriului de Specialitate al spitalului vor rămâne închise, iar activitatea se va relua în data de 4 mai. Aceasta decizie este luată în conformitate cu prevederile legale în vigoare și cu regulile stipulate în Contractul Colectiv de Muncă. De asemenea, pentru asigurarea continuității activității medicale, spitalul va menține funcționale serviciile de gardă și urgență, inclusiv secțiile medicale și Unitatea de Primiri Urgențe (UPU).
Conducerea SJU Pitești mulțumește pacienților pentru înțelegere și îi asigură că, în ciuda faptului că personalul medical nu va fi disponibil pe 1 mai, îngrijirile esențiale vor fi continuate prin personalul de gardă.
„`

